תפריט נגישות

דבר המנהלת

 

 ברוכים הבאים לאתר "בית מרים". האתר ממחיש בפניכם את המהות והמטרות לשמם הוקם הבית. "בית מרים" הינו מרכז יום שיקומי תעסוקתי. הבית הוקם בשנת 1988 ביוזמת הורים, שילדיהם בגרו וסיימו את הלימודים בבית הספר "אופקים". ההורים עמדו על כך שהבית ייקרא על שמה של גב' מרים לבנשטיין ז"ל, דמות מפתח בפעילות ההתנדבותית, מראשיתה של עמותת איל"ן חיפה. הבית פועל בתמיכת איל"ן חיפה, בסיוע משרד הרווחה, המוסד לביטוח לאומי ועיריית חיפה. "בית מרים" פועל במבנה גדול ומרווח, מצויד במיטב הציוד ומאפשר מתן שירותים מגוונים כמענה ראוי לצרכים הנדרשים לתהליך השיקום.

המשתקמים ב"בית מרים" הינם נפגעי מחלות שריר ועצב. רובם רתוקים לכיסאות גלגלים וזקוקים לעזרה בפעילויות היום- יום. "בית מרים" משמש בית חם לנכים הצעירים בני 19-55, אשר אין באפשרותם להשתלב במסגרות אחרות. צוות המרכז עושה את מירב המאמצים לעזור להם ולמשפחותיהם בהתמודדותם הקשה עם מגבלותיהם, ללא הבדל דת, גזע ומין.

הפעילות במקום מגוונת, תוססת ודינאמית, מותאמת לצרכים ולרצונות של המשתקמים ומספקת להם תחושת יכולת ומסוגלות דרך מעורבות בעיסוקים המועדפים עליהם. בין הפעילויות המוצעות: קרמיקה, מלאכת יד, מחשבים, עבודה בעץ, בישול ועוד. כמו כן זוכים המשתקמים למגוון טיפולים פרא רפואיים: פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, תרפיה במוזיקה, שיחות עם עובדת סוציאלית ולימודי השלמת השכלה.

מתנדבים נאמנים, אשר מזוהים עם מטרות הארגון, מלווים את "בית מרים" שנים רבות ומהווים חלק ממארג התמיכה בפעילויות במקום. כמו כן, אנו מקיימים פעילות חברתית ענפה בתחומי הבית ומחוצה לו הכוללת: טיולים, סיורים לימודיים, מסיבות, ימי הולדת ועוד... 

ב"בית מרים" פועלת חנות ובה נמכרות עבודות איכות שיוצרים המשתקמים בסיועם של אנשי הצוות והמתנדבים.                                                                                                                                                                                    

שיפור איכות חיי המשתקמים ודאגה לרווחתם באווירה נעימה ותומכת הם נר לרגלי. אני מאמינה כי עבודת צוות רב מערכתית מתואמת בשיתוף פעולה מלא עם איל"ן חיפה ומערך המתנדבים המסורים הם שיצעידו אותנו להצלחות נוספות ולהגשמת חלומותינו.

הנכם מוזמנים לבקר בבית!

דפנה הולנברג

 

  • לוגו עיגול לטובה
  • לוגו תו מידות